Zarzuty za pobicie taksówkarza - Aktualności - KPP Czarnków

Aktualności

Zarzuty za pobicie taksówkarza

Data publikacji 28.01.2019

Za pobicie odpowiedzą dwaj młodzi mężczyźni, którzy zaatakowali taksówkarza. 22 i 18-latek po zakończonym kursie, zamiast za niego zapłacić, dusili pokrzywdzonego rękoma za szyję, a także pięściami uderzali go po twarzy. Dzięki szybkiej reakcji i ustaleniom czarnkowskich policjantów, sprawcy zostali zatrzymani. Trafili do policyjnego aresztu. Grozi im do 3 lat więzienia.

Z relacji pokrzywdzonego wynika, że w nocy 25 stycznia br. do jego taksówki w Pile wsiedli dwaj młodzi mężczyźni, którzy zamówili kurs do Czarnkowa. Mężczyźni nie mieli pieniędzy, więc w zastaw przekazali telefon komórkowy. Będąc na miejscu mieli uregulować należną kwotę. Jednak zamiast zapłacić taksówkarzowi za kurs zaczęli go dusić i uderzać pięściami po twarzy. Następnie zabrali mu przekazany wcześniej w zastaw telefon i uciekli.

Na szczęście pokrzywdzony nie doznał żadnych poważniejszych obrażeń. Podał policjantom szczegółowe rysopisy sprawców na podstawie, których funkcjonariusze przystąpili do ich typowania. W ciągu kilkudziesięciu minut od zgłoszenia, mundurowi ustalili i zatrzymali dwóch młodych mężczyzn. 22-letni mieszkaniec Czarnkowa i jego 18-letni kolega trafili do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty pobicia. Podczas przesłuchania przyznali się do popełnienia przestępstwa i złożyli wyjaśnienia.

Grozi im do 3 lat więzienia. O dalszym ich losie zadecyduje sąd.

Karolina Górzna-Kustra